Developed by JoomVision.com

Өлгий сумын 2015 оны «Хөдөлмөрийн аваргууд» тодорлоо

PDFХэвлэхИ-мэйл

1.Хүнд үйлдвэрийн салбар

 Таусар Кулаш -ЦШСГазрын инженер

2.Үйлчилгээний салбар

Таусар Кулаш

1.Хүнд үйлдвэрийн салбар

Т.Ануарбек -ЦШСГазрын инженер

2.Үйлчилгээний салбар

  К.Алмас -Цагааннуур тосгоны Хүн эмнэлгийн түргэн тусламжийн машины жолооч

  К.Болат -Өлгий нисэх буудлын галч

3.Шинжлэх ухаан, боловсролын салбар

 Х.Айнур-Өлгий сумын 2 дугаар бүрэн дунд сургуулийн Монгол хэл, уран зохиолын багш

Б.Саулет -Сагсай сумын Х.Мусаханы нэрэмжит бүрэн дунд сургуулийн технологийн багш

Т.Өнербек -Өлгий сумын Бастама бүрэн дунд сургуулийн химийн багш

4.Соёл урлаг, спортын салбар

 Д.Ерлан -Алтай сумын иргэн /Ақын/

С.Женисбек - Сагсай сумын 4 дүгээр багийн иргэн /Морин спорт/

А.Хавдалмажид -Өлгий сумын Зайд сургуулийн 10 дугаар ангийн сурагч /Бокс/

5.Эрүүл мэндийн салбар

М.Тилеухан -Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн Рентген техникч

Р.Даурен -Цэнгэл сумын Сум дундын эмнэлгийн дүн бүртгэлийн эмч

6.Санхүү, эдийн засаг бүртгэлийн салбар

М.Уатхан - Аймгийн Татварын хэлтсийн татварын ахлах байцаагч

7.Төр, захиргааны ажилтан

Э.Цолмон - Буянт сумын БДС-ийн архив, бичиг хэргийн ажилтан

Х.Берболат- Аймгийн Татварын хэлтсийн Татвар хураалтын тасгийн дарга

8.Тэргүүний менежер

Н.Ержан -Булган сумын Эрүүл мэндийн төвийн эрхлэгч, ерөнхий эмч

Б.Эрдэнэчулуун - Алтай сумын Хүүхдийн цэцэрлэгийн эрхлэгч

9.Аймгийн «Аварга малчин»-аар:

  1. Буянт сум – Б.Жүүхүү, Б.Батцаагаан, Т.Алембек, М.Хумырзах;
  2. Булган сум – Б.Баатар
  3. Дэлүүн сум – О.Сураган
  4. Толбо сум – О.Класхан, Б.Бахыт
  5. Алтанцөгц сум – Р.Самархан, Т.Тойлыбай, Х.Аманкелди, А.Хабыл
  6. Ногооннуур сум – Х.Хуандых, А.Хадыс, С.Асылбек
  7. Сагсай – М.Мейрам, С.Бахытбек
  8. Улаанхус сум – С.Көшей, Х.Зауатхан, Ж.Даулетжан, Х.Көнилхан
  9. Бугат сум – З.Кенжебек, Б.Даулетхан
  10. Баяннуур сум – Ө.Батырхан, Х.Есенай, А.Нурланбек
  11. Цэнгэл сум – Б.Жахсымбет, С.Айбек, Х.Ермурат, Е.Барбол, М.Дамежан, Ш.Мягмар,  А.Муратхан
  12. Цагааннуур тосгон – М.Хуанган

10.Аймгийн «Аварга тариаланч»-аар:

  1. Ш.Ханат /Алтанцөгц/
  2. Б.Серик /Баяннуур/
  3. Б.Хасым /Сагсай/
  4. К.Тойшыбай /Баяннуур/
  5. Т.Айтуган /Сагсай/

11. Аймгийн «Тэргүүний хадланч»-аар:

  1. С.Болат /Булган/
  2. Х.Болат /Цэнгэл/

12. Аймгийн «Тэргүүний тариаланч хамт олон»-оор:

  1. «Талап» хоршоо /Ногооннуур/

13. Аймгийн «Тэргүүний анчин»-аар:

  1. Д.Уртнасан /Буянт/
  2. Д.Аникей /Толбо/
  3. Б.Бейбит /Улаанхус/

14. Аймгийн «Тэргүүний хөдөө аж ахуйн мэргэжилтэн»-ээр:

  1. М.Бирлес /Дэлүүн/

 

Design, Development CMS - http://www.joomvision.com

Санал асуулга

Та аймгийнхаа мэдээллийг аль сувгаар илүү авч байна вэ?